Do galérie Spájanie komunít boli pridané fotografie.
Spájanie komunít v Polomke
Dňa 7.-8. apríla 2019 sa stretli dva svety, dve kultúry. Žiaci ZŠ Polomka a ZŠ s MŠ Pohorelá sa pripravovali na veľký koncert pod záštitou Komenského inštitútu.
Nedeľa sa odohrávala v telocvični v rôznych skupinách (hudba, tanec, divadlo, maľovanie, publicistika) pod vedením odborníkov: Mgr. Martina Kantorisová, Ing. Soňa Bridišová, Mgr. Janka Skalošová, Mgr. Andrea Farkašová a Mgr. Tomáš Farkaš, PhD.
V kuchynke sa varil guláš (Ing. Soňa Bridišová, Mgr. Mária Orovčíková plus dievčatá). V komunitnom kruhu sa hovorilo o očakávaniach a snoch. Zaujímavou etapou bol spánok, bolo počuť chichotanie, chrápanie, pískanie, hudbu no nakoniec všetci zaspali. Budíček (PhDr. Františka Baksová) bol o 6.00 hod. a o hodinu na to sme sa presunuli s bubnami, gitarami a kostýmami do kultúrneho domu.
Predstavenie sa konalo 8.4.2019, kedy oslavujeme Medzinárodný deň Rómov a malo dve časti: divadlo (scenár a texty piesní napísali deti samy) na tému vybrané slová a koncert piesní kapiel POLOMSKÉ TORNÁDA a GYPSY BACHTALE.
Spievalo sa bez predsudkov a s novými kamarátmi. Veríme, že to nebolo naše posledné stretnutie.
Video z vystúpenia si môžte pozrieť cez nasledujúci link.
Autorka: Viktória Schvarzbacherová, 9.A ZŠ Polomka